Mindenkinek jól jön egy kis segítség
Amióta varrok mindig gondot okozott, hogy a szabásmintaívekre milyen nehezékeket rakjak, hogy azok a helyükön maradjanak. Általában ezt megoldottam a körülöttem lévő dolgokkal, pl.: kővel, ollóval, telefonnal. 😀 Aztán szembe jött velem egy csinos, tetszetős, egyszerű imegoldás, Rebecca Page oldalán, mely ingyen letölthető. Ha valaki rendelkezik már egy kis varrással még szabásminta és tutorial sem szükséges hozzá csupán egy 9x9 cm -es négyzet, amely közepén egy 2,5 cm x 2,5 cm négyzet van. Alapanyagok tekintetében minden megtalálható hozzá egy átlagos háztartásban; ezeket készítsd össze,
SZÜKSÉGES ESZKÖZÖK, ANYAGOK:
- varrógép
- olló / körkés,
- csipesz (én a sarkokat ezzel szoktam óvatosan kifordítani)
- jelölőfilc / ceruza,
- gombostű,
- szabásminta (6 mm varrásszélt tartalmaz),
- textil,
- tölcsér,
- rizs.
Egy régóta őrizgetett bájos kislány mintás textilt választottam, mely amorf volt ugyan, de 8 db azért kijött belőle. A kifordító lyukat kipróbáltam oldal középnél és oldal szélnél is. Leggyorsabban az oldalszélnél hagyott lyuknál sikerült a rizst töltenem. A végén láthatatlan öltéssel vagy saját címkénk is kerülhet a kifordító lyukra.
ELKÉSZÍTÉS MENETE:
1.) a kiszabott 2 db négyzetet körbevarrjuk, kb. 3 cm -es lyukat hagyunk kifordítani, sarkokat levágjuk,
2.) kifordítjuk,
3.) középre varrunk egy 2,5 cm x 2,5 cm -es négyzetet
4.) megtöltjük rizzsel, kifordító lyukat címkével vagy láthatatlan öltéssel zárjuk.
A hasznos dolgok általában banálisan egyszerűek! Még tavaly vettem egy asztali kis fiókos szekrénykét az ALDI -ban, melybe pont 8 db nehezék fér bele. Az asztalomon van, a vágólapom mellett, így mindig kéznél van szabásnál.
Praktikus, hasznos segítségére lesz minden „Varrómaminak” 😉 , cca. 1 óra alatt el lehet készíteni, s hogy autentikus legyek egy élesben képet lőttem még a végére, használat közben, öcsém kisfiának varrtam sapkát éppen.